LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Turkijoje ir Sirijoje įvyko stiprūs žemės drebėjimai

0

Po 7,7 balo žemės drebėjimo Kahramanmarašo Pazarciko rajone įvyko dar vienas žemės drebėjimas. Antrojo Kahramanmaraše-Elbistane įvykusio stiprumas 7,6, žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 1121. Vaizdo medžiagose fiksuoti griūvantys pastatai, skelbiama, kad žemės drebėjimai pridarė milžiniškų nuostolių.

Turkija oficialiai paprašė NATO sąjungininkių pagalbos. Prašoma greitosios medicinos pagalbos komandų ir įrangos, paieškos ir gelbėjimo padalinių, taip pat įrengti lauko ligonines.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį pareiškė solidarumą ir paskelbė paramą Turkijai.

„NATO sąjungininkės mobilizuoja paramą“, – parašė jis ir pridūrė, kad palaiko ryšius su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir užsienio reikalų ministru Mevlutu Cavusoglu.

NATO atsaką į žemės drebėjimus koordinuoja Aljanso reagavimo į nelaimes koordinavimo centras.

Žemės drebėjimas taip pat buvo stiprus ir Sirijos vyriausybės kontroliuojamose teritorijose, ten žuvo apie 250 žmonių, valstybinei televizijai sakė sveikatos apsaugos ministro padėjėjas Ahmedas Dhamiriyeh. Daugiau kaip 700 buvo sužeisti.

Daug šalių pasiūlė savo pagalbą. Į Turkiją vyksta gelbėtojų komandos iš Nyderlandų, Rumunijos, Graikijos, Italijos ir kitų šalių.

Net ir Ukraina pirmadienį pareiškė esanti pasirengusi siųsti gelbėtojus į Turkiją.

Pagal https://www.aksam.com.tr/

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.