LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

„Swedbank“: vėl suaktyvėjo sukčiai − per vieną dieną gyventojams išsaugota 15 tūkst. eurų

0

Swedbank“ saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad šią savaitę padažnėjo sukčių atakos – gyventojams siunčiami SMS pranešimai apie neva atliktą mokėjimą iš sąskaitos ir būtinybę jį atšaukti. Gyventojai įspėjami neaktyvuoti siunčiamų nuorodų ir neatskleisti savo asmeninių duomenų.

„Eilinį kartą sukčiai pasitelkia SMS pranešimus, ragindami gyventojus spausti kartu siunčiamą nuorodą ir suvesti savo asmeninius bankininkystės duomenis, asmens kodą, taip pat „Smart-ID“ kodus. Gyventojus siekiama paveikti psichologiškai pranešant apie neva iš jų asmeninės sąskaitos atliktus neautorizuotus mokėjimus“, − sako Žygeda Augonė, „Swedbank“ informacinės saugos vadovė.

Pasak jos, vien per vasario 17 d. banko saugumo specialistams pavyko sustabdyti mokėjimus ir išsaugoti gyventojams bendrą 15 tūkst. eurų sumą.

Ž. Augonė pabrėžia, kad nuorodos, į kurias nukreipia sukčiai (swed.pagalba-prieiga.com, swed.padeti-parama.com), neturi nieko bendro su „Swedbank“ veikla.

„Bankas klientams niekada nesiunčia tokio pobūdžio SMS pranešimų apie neva atliktus mokėjimus ir jų atšaukimą, taip pat nesiunčia tokių nuorodų ir niekada neprašo suteikti asmeninių prisijungimo prie interneto banko duomenų“, − komentuoja „Swedbank“ atstovė.

Tokiu atveju, jei gyventojai visgi atskleidė savo asmeninius prisijungimo prie interneto banko duomenis, jie raginami nedelsiant informuoti savo banką bei pranešti apie sukčiavimą policijai. Tai reikšmingai padidina galimybes sustabdyti arba grąžinti atliktus mokėjimus ir nustatyti sukčiavusius asmenis.

Saulius Abraškevičius, „Swedbank“ Lietuvoje atstovas spaudai

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.