LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Pasenęs telefonas reikalauja daugiau kantrybės ir išlaidų: ekspertas pasakoja, kada jį reikia keisti

0

Jeigu norite visada turėti naujausią telefoną, rekomenduojama jį atnaujinti bent kartą per 2-3 metus, tačiau dalis vartotojų vis dėlto išmaniaisiais naudojasi daug ilgiau. Nors gali atrodyti, kad kelerius metus nekeisdami įrenginio sutaupote, sulėtėjęs telefono veikimas ir ribotos įrenginio galimybės kainuoja daug kantrybės ir pinigų.  Ekspertas paaiškina, kada išmanusis jau paseno ir vertėtų keisi nauju?

Pasak „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, reguliariai atnaujinamas telefonas ne tik leidžia naudotis visomis moderniausiomis funkcijomis, bet ir užtikrina naujausius saugumo įrankius. Jis nurodo pirmuosius telefono požymius, kurie rodo, kad atėjo laikas jį pakeisti.

1. Akivaizdūs pažeidimai. Sueižėjęs ekranas ar sušlapusios mikroschemos apsunkina naudojimąsi telefonu. Nors visi modeliai turi standartinę poros metų garantiją, o daugelį kilusių problemų gali išspręsti įrenginio draudimas, visada reikėtų į situaciją pasižiūrėti pragmatiškai. Verta atsiminti vieną taisyklę – remontas neturėtų kainuoti daugiau nei yra vertas taisomas įrenginys. Kai kada reikia turėti omenyje ne tik pinigines, bet ir laiko išlaidas.

2. Nebegaunate sistemos atnaujinimų. Reguliarus atnaujinimas svarbus ne tik dėl naujų funkcijų, bet ir dėl saugumo įrankių. Nauja operacinės sistemos versija reiškia ir naujus apsaugos sprendimus bei ištaisytas klaidas. Deja, gamintojai atnaujinimus paruošia ne visiems savo modeliams – ateina laikas, kai telefonai jų nebegauna. Kaip greitai tai įvyksta, priklauso nuo konkretaus gamintojo, pavyzdžiui, „Android“ naudotojams atnaujinimai siūlomi 3-4 metus, „iOS“ vartotojams – 5 metus. Jeigu atnaujinimai jūsų telefono jau nebepasiekia, galite galvoti apie naują telefono įsigijimą, kadangi jūsiškis ims lėtėti, strigti ir taps labiau pažeidžiamas.  

3. Nebegalite įsirašyti naujausių programų. Šiuolaikinis telefonas būtų bent perpus mažiau vertingas be jame esančių programėlių. Kūrėjai, tobulindami naujas aplikacijų versijas, siekia užtikrinti maksimalų funkcionalumą ir efektyvumą, tačiau senesni modeliai ilgainiui tiesiog neturi reikiamų resursų. Šie įrenginiai negali susitvarkyti su užduotimis, nurodytomis aplikacijų programiniame kode, tad turite tenkintis pasenusiomis jų versijomis.

4. Telefonas neatlieka reikalingų funkcijų. Ar galima sakyti, kad išmanusis visiškai atlieka savo funkcijas, jeigu jis negali palaikyti to, kas rinkoje jau senokai tapo standartu? Pavyzdžiui, šiuo metu naujausia „Bluetooth“ versija laikoma 5.0, kuri yra greitesnė, stabilesnė ir energetiškai taupesnė už pirmtakus. Jeigu jūsų telefone veikia, Bluetooth 3.0“, bus sunkiau naudotis belaidėmis ausinėmis ar laikrodžiais. Tai galioja ir kalbant apie 5G ryšį – nors jo diegimas vis dar įsibėgėja, laikui bėgant, jo nepalaikančių telefonų savininkai bus priversti naudotis gerokai lėtesniu internetu.

5. Telefonas žymiai sulėtėjo. Įrenginio galia ir sparta yra procesorių nuopelnas, tačiau laikui bėgant, jie nesusitvarko su užduotimis. Taip yra dėl to, kad tobulėjant technologijoms, įrenginiams tenka apdoroti vis didesnius duomenų kiekius, o pasenusiems procesoriams tam nebepakanka galios. Atidžiai stebėkite savo telefono reakcijos laiką – ar greitai aktyvuojasi įjungiama programėlė ir veikia vidinė paieška, ar galite greitai ir sklandžiai naudotis nuotraukų redagavimo funkcijomis?

Jeigu bent į vieną iš šių klausimų atsakėte neigiamai, galite galvoti apie naują telefoną.

6. Telefono baterija greitai išsikrauna. Įrenginio baterijos susilpnėjimą gali lemti daugelis faktorių, kaip vartojimo įpročiai ir vidutinė gyvavimo trukmė, kuri siekia 600-700 įsikrovimo-išsikrovimo ciklų. Po to baterija ima natūraliai prarasti savo savybes, t.y., sukaupia mažiau energijos bei greičiau ją atiduoda. Tai reiškia, kad pasenusį telefoną teks įkrauti dažniau.

7. Telefonas dažnai kaista. Kaitimas taip pat yra dažna senesnių telefonų problema – senėjanti baterija intensyviau kaista, o kai kada gali netgi imti plėstis. Papildomos gali kaisti ir procesorius bei kiti elektronikos elementai – taip nutinka dėl jų bandymų susitvarkyti su dideliu krūviu. Kaistantį telefoną eksploatuoti tiesiog nesaugu.

Pagal „Tele2“ informacinį pranešimą

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.