LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Nepriekaištinga veja be didelių pastangų: kokią techniką pasirinkti jos priežiūrai?

0

Kiekvienas, turintis net ir nedidelį vejos plotą prie savo namų, nori, kad ji būtų nepriekaištinga. Ir nors kartais atrodo, kad tam reikia milžiniškų pastangų, šiandieninis vejos priežiūrai skirtų įrenginių pasirinkimas gali atitikti kiekvieno, net ir itin skubančio miesto gyventojo poreikius.

Svarstantiems, kas geriausiai tinka vejos priežiūrai, „Senukų“ specialistai pasidalijo patarimais, kurie leis įsivertinti, kokia žoliapjovė reikalinga ir į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Vejapjovė-robotas – visų poreikiams

Vis dažniau patogumas ir inovatyvumas tampa neatsiejami nuo buities darbų. Išmanieji robotai padeda ne tik siurbiant ar plaunant grindis, valant langus, bet ir rūpinantis veja.

Šis sprendimas ypač tinkamas taupantiems laiką. Paruošus vejos roboto darbo lauką ir nustačius pjovimo planą, jis savarankiškai darbuosis visą sezoną, o jo nustatymus galima pakeisti mobiliojoje programėlėje savo telefone. Patikėjus vejos pjovimą robotui, galite laiką, kurį paprastai skirtumėte jos priežiūrai, leisti su šeima, draugais ir be rūpesčių mėgautis minkštutėle veja.

Prekybos tinklo „Senukai“ specialistai pataria vejapjovę-robotą įjungti kiekvieną dieną. Kasdienė priežiūra suteiks vejai vešlumo, todėl ji atrodys lyg žalias kilimas. Nupjauta žolė liks kaip natūrali trąša – tai skatins geresnį augimą ir leis išvengti papildomo tręšimo.

Dideliam plotui – sodo traktoriukas

Turint prie namų ar sodyboje didesnį vejos plotą, ekspertai rekomenduoja apsvarstyti vejos pjovimo traktoriuko įsigijimo galimybę. Jis leis komfortiškai nupjauti nuo 10 iki 30 ir dar daugiau arų vejos.

Sodo traktoriuko pjovimo agregato plotis gali svyruoti nuo 65 iki 140 centimetrų ir dar daugiau. Todėl specialistai pataria pirmiausia įsivertinti, kokio pločio mašina pravažiuos pro visus tarpelius tarp jūsų vejoje esančių augalų.

Šio tipo technika dažniausiai būna benzininė ir yra skirta darbui dideliuose plotuose, tačiau reikia nepamiršti, kad kuo bus didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis ir platesnis turėtų būti vejos pjovimo traktoriukas.

Mechaninė ar savaeigė?

Mechanines vejapjoves specialistai pataria rinktis tik besirūpinantiems nedidele, vos 1-3 arų ploto veja. Šio tipo žoliapjoves vis dažniau pakeičia nedidelės, 32-34 cm pločio, elektrinės arba akumuliatorinės vejapjovės, gebančios atlikti tą patį darbą žymiai efektyviau ir komfortiškiau.

Renkantis vejapjovę, reikia apsispręsti, kokią pasirinkti – savaeigę ar stumiamą? Kadangi ji yra valdoma tik žmogaus rankomis, natūralu, kad jos pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Norint jas bent šiek tiek sumažinti, pirkėjai labiau linkę rinktis savaeigę benzininę vejapjovę. Tuo tarpu elektrinės ir akumuliatorinės vejapjovės dažniausiai yra nesavaeigės, dėl jų lengvo svorio ir dėl energijos taupymo.

Kaip išsirinkti variklio tipą?

Kitas aspektas, svarbus renkantis vejapjovę – kokiu būdu ji bus varoma. Nuo to priklauso priežiūros aplinkybės, darbo trukmė, keliamas triukšmas.

  • Benzininė vejapjovė bus ypač patogi pjauti didesnius plotus, kadangi nereikia jokių laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokia žoliapjovė bus ir sunkesnė už elektrinę ar akumuliatorinę, o ir pareikalaus šiek tiek daugiau priežiūros. Reikės papildyti kurą, reguliariai keisti alyvą bei filtrus. Taip pat turėsite nusimatyti vietą, kur sandėliuosite degalus.
  • Elektra varomos vejapjovės yra daug lengvesnės, jų eksploatavimas paprastesnis ir pigesnis, tačiau nepatogumą gali kelti tai, kad jos judėjimą riboja laidas. Reikia įsivertinti, kokio dydžio plotui žoliapjovė reikalinga, ir jei vejos plotas mažas – nepatirsite didelių nepatogumų.
  • Akumuliatorinės vejapjovės yra tarpinis variantas tarp benzininės ir elektrinės. Jos yra puiki alternatyva, jeigu ieškote ne benzinu varomos vejapjoves ir norite, kad jūsų neribotų elektros laido ilgis. Šie modeliai yra mobilūs, nes jiems nereikalingas elektros įvadas, lengvesni už benzininius, dirba tyliai, taip patiks ir tiems, kuriems svarbi mažesnė aplinkos tarša bei ekologija.

Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo dažniau teks krauti akumuliatorių. O norint išvengti situacijos, kai jis išsikrauna dar nebaigus pjauti vejos, specialistai rekomenduoja įsigyti papildomą akumuliatorių. Tuomet vienam išsikrovus, galėsite jį pakeisti kitu bei taip lengvai pratęsite pjovimo laiką. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad tą patį akumuliatorių dažnu atveju galima naudoti ir kituose to paties gamintojo įrankiuose.

Papildomi vejos priežiūros įrankiai

Siekiant, kad namų aplinka būtų nepriekaištinga, specialistai rekomenduoja apsvarstyti ne tik vejapjovės, bet ir kitų reikalingų priemonių įsigijimo galimybes.

Kadangi vejapjovė gali nepasiekti nupjauti vejos aplink medžius, gėlynus ar kitus pakraščius, ekspertai rekomenduoja kartu naudoti ir žoliapjovę – trimerį. „Senukų“ duomenimis, tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje populiariausios ilgą laiką išlieka benzininės krūmapjovės, leidžiančios pasiekti net atokiausius sodo kampelius. Taip pat pastaraisiais metais dėl tyliai veikiančio variklio ir paprasto eksploatavimo populiarėja akumuliatoriniai trimeriai.

Prie visos sodo priežiūros technikos ir įrankių, vertėtų įsigyti ir žirkles žolei kirpti. Jų pagalba greitai ir patogiai galima atlikti smulkius vejos padailinimo darbus, pakirpti augalus ar gyvatvorę bei pasiekti didesniems prietaisams neprieinamas sodo vietas.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė,
Publicum

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.