LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Kur keliausime šiemet? Turizmo naujienos Lietuvoje 2023 metams

0

Šis sezonas Lietuvoje laukia itin karštas. Vietinius keliautojus vilios naujutėlaičiai pažintiniai takai, apžvalgos bokštas, neregėti muziejai, nepažintos gamtos oazės – nuo žemyninės kopos, naujo stumbryno iki kalnų maršruto, pasiūlymai šeimoms, neragauti skoniai tiek dvaruose, tiek valgyklose ir kitos patirtys bei turizmo naujienos visuose šalies regionuose. Kur pirmiausia keliauti? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ siūlo įsiklausyti į žvaigždes ir kartu su astrologe Vaiva Budraityte pristato pirmą šalyje kelionių po Lietuvą horoskopą kiekvienam Zodiako ženklui.

„Tikslingas žvilgsnis į vietines keliones išlieka viena svarbiausių turizmo nuostatų pasaulyje. Tad šį sezoną – kaip niekada gausu vietiniams keliautojams patrauklių naujienų visuose be išimties Lietuvos regionuose. Vieni aktualiausių ir laukiamiausių yra pasiūlymai gamtoje. Kelionių mėgėjai galės įkopti į naują apžvalgos bokštą prie šių metų Lietuvos kultūros sostinės Tauragės, taip pat aplankyti atnaujintus ar naujai įrengtus pažintinius takus Neries regioninio parko ąžuolyne, Kadagių slėnyje, išbandyti pikniką ant vandens Dusios ežere ar pasivaikščioti Klaipėdos rajone palei vadinamą kalnų upę .

Kultūros gerbėjai turės galimybę aplankyti mokslo populiarinimo muziejų Kaune, šiuolaikinio meno centrą Panevėžyje, transporto priemonių istorijos muziejų Vilniuje. Nemažai yra ir atgimusių dvarų, bei kitų naujienų.

„Kviečiame planuoti keliones po Lietuvą ir atrasti tai, kas sava“, – sako Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Šių metų turizmo naujienas ir išskirtines keliones po Lietuvą bei rekomendacijas visiems netgi pagal Zodiako ženklus galima rasti specialiai kelionių naujienoms sukurtame „Keliauk Lietuvoje“ polapyje https://bit.ly/3XfK0KZ.

Rudenį naują padalinį – Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų – Pylimo gatvėje planuoja atverti Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus. Čia bus įrengta moderni ekspozicija, kurioje lankytojai pamatys autentiškus eksponatus, turės galimybę interaktyviai įsitraukti į Lietuvos žydų istorijos pažinimą.

Pasiūlymai kelionėms po Lietuvą, tinkamiausios turizmo naujienos ir astrologinė kelionių prognozė gimusiems po Žuvų ženklu (vasario 19 d. – kovo 20 d.):

  • Kavageris su Magdės pyragu (Raseiniai). Nuo balandžio mėnesio VšĮ „Atrask Raseinius“ kviečia išbandyti edukaciją „Kavageris su Raseinių Magdės pyragu“. Edukacija vyks Raseinių restorane „Rasa“, kuriame sovietmečiu ir buvo sukurtas Magdės pyrago receptas. Edukacijos metu bus papasakojama Raseinių Magdės legenda, ragaujamas Magdės pyragas ir kava.
  • Iškyla ant Dzūkų jūros. Lazdijų turizmo informacijos centras intriguoja, kad Lietuvos pietuose ne tik galima rasti jūrą, bet ir paiškylauti ant jos! To dar nebuvo – šiltuoju metų laiku bus galima išbandyti pikniką virš vandens Dusios ežere, dažnai vadinamame Dzūkų jūra. Pontoną giliausioje ežero vietoje bus galima pasiekti tik su valtimi ar kita plaukiojimo priemone.
  • Kryptis – Klaipėda. 2023 m. Seimas paskelbė Klaipėdos krašto metais taip pažymėdamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos respublikos 100-metį. Kas naujo laukia uostamiesčio lankytojų? Balandžio mėnesį visuomenei bus atvertas Sakurų parkas – nauja beveik hektaro dydžio poilsio erdvė su penkialapio sakuros žiedo formos tvenkiniu, poilsio aikštele su suolų ir lauko akmenų kompozicija, vaikų žaidimų aikštele. Kiekvieną pavasarį akis čia džiugins sužydėjusios dviejų skirtingų rūšių sakuros, kalninės juodosios pušys, azalijos, rododendrai ir kiti augalai.

Naują turizmo sezoną Klaipėdoje bus galima pradėti kad ir elektriniu vandens autobusu Danės upe. Pramoginis maršrutas drieksis nuo miesto centro iki Tauralaukio. Šio maršruto ilgis beveik 8 km.

Po Žuvies ženklu gimusiems keliautojams nusimato labai geri metai, ypač seksis nuo vasario. Jau nuo pavasario planuokite poilsį, nes vėliau įkritę į darbus nebeturėsite kada. Mėgstate planuoti, tad ir pasidėliokite trumpas keliones po mūsų šalį kiekvieną mėnesį. Jums ypač palankios vietos, kur galite skaniai pavalgyti, pasilepinti SPA. Visus metus būsite kūrybingi ir aktyvūs, turėsite jums patinkantį darbą, o jei dar nesuradote savęs, 2023 m. būtinai save sėkmingai realizuosite. Visus metus palanku ieškoti geresnio darbo, siekti aukštesnių pareigų, kelti savivertę, siekti prestižo. Ypač seksis Žuvims, dirbančioms medicinos, aukštų technologijų ir žemės ūkio srityse. Nuo spalio pradžios galite reikalauti geresnių sąlygų ar didesnio atlygio, nors, panašu, kad ir neprašydami gausite. Gavę pareigas ir didesnį atlygį norėsite rimtesnio poilsio – pailsėkite Klaipėdoje, Palangoje.

Pagal „Keliauk Lietuvoje“ informacinį pranešimą

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.