LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Kai užtenka kompiuterio ir interneto: rekomendacijos, kur nukeliauti darbostogoms

0

Šalims sparčiai atsiveriant ir švelnėjant reikalavimams, kurie taikomi atvykstantiems keliautojams, darbostogos (angl. workation) tampa patraukliu pasirinkimu pasiilgusiems saulės ir šilumos. Jeigu galite atlikti savo darbą nuotoliu, pats metas planuoti naują nuotykį. Tiesioginių skrydžių rekomendacijomis dalinasi Lietuvos oro uostų aviacijos ekspertai.

Tenerifė. Unsplash nuotrauka

Amžinosios vasaros kraštas Tenerifė

Didžiausia Kanarų sala Tenerifė kviečia mėgautis Afrikos egzotika, Europos patogumais ir Ispanijos kultūra. Čia jus pasitiks saulėtos dienos, vandens sportas ir aktyvus naktinis gyvenimas, todėl pavyks suderinti darbą su maloniu poilsiu. Po darbo valandų galėsite žaisti golfą, mėgautis spa malonumais, stebėti banginius ar būriuoti jūroje. Tenerifė tinkamas pasirinkimas tiek kelių dienų, tiek kelių mėnesių darbostogoms.

Laiko skirtumas nuo Lietuvos nėra didelis – vos dvi valandos. Taigi, jeigu Vilniuje savo darbo dieną pradedate 9 val., Tenerifėje tuo metu yra 7 val. ryto. Bet anksčiau pradėjus darbo dieną, turėsite daugiau laiko susipažinti su vietos virtuve ir išbandyti daugiau pramogų. Taigi, net laiko skirtumas netrukdys derinti darbo ir atostogų.

Tiesa, internetas šioje saloje kiek lėtesnis nei Lietuvoje.

Oro temperatūra Tenerifėje nenukrinta žemiau 20 laipsnių pagal Celsijų, tačiau verta pabrėžti, kad saloje vyrauja keli mikroklimatai. Pietuose šilčiau ir daugiau saulės, tuo tarpu Šiaurėje – labiau debesuota.

Skaitmeninių klajoklių buveinė Madeira

Madeira. Unsplash nuotrauka

Portugalijai priklausanti sala Madeira pastaruoju metu tapo tikru rojumi nuotoliniams darbuotojams. Čia atsidarė speciali bendradarbystės erdvė, kurioje vienu metu gali apsistoti iki 100 svečių. Tiesa, šioje erdvėje galite apsistoti ne mažiau kaip mėnesį. Tačiau Madeira turi ką pasiūlyti ir norintiems čia praleisti trumpesnį laiką.

Šioje saloje gausu turistams patrauklių vietovių – žvejų kaimeliai, vulkaniniai baseinai. Bet Madeira itin puikus pasirinkimas aktyvaus laisvalaikio mėgėjams. Kalnų entuziastai galės pasivaikščioti virš debesų, atgaivinti protą po dienos darbų. Laiko skirtumas nuo Lietuvos – dvi valandos, tad derinantis prie Vilniaus laiko, darbo diena prasidės 7 val. ryto.

Prie greito Lietuvos interneto pripratusiems teks nusivilti – Portugalijoje interneto ryšys šiek tiek prastesnis.

Madeiroje klimatas gan įvairus – čia pasitiks Atlanto vėjai ir kalnų gaiva, kitur – ryški saulė, tad tikrai atrasite sau vietą pagal dienos nuotaiką. Temperatūra žiemos sezonu čia pasiekia 18-20 laipsnių pagal Celsijų.

Klasikinės darbostogos Kretoje

Kreta. Unsplash nuotrauka

Laiko patikrintos atostogų kryptys puikiai tinka ir darbostogoms. Viena iš tokių vietovių – Graikijai priklausanti sala Kreta. Nuo 2017 m. Kretoje ėmė sparčiai augti turistų srautai ir tam yra gera priežastis. Čia gausu istorinių vietų, platus vietinių restoranų pasirinkimas, kur galėsite mėgautis tradiciniu graikišku maistu, gerėtis įspūdingo grožio gamta – Kretoje kiekvienas suras ką nuveikti pasibaigus darbo dienai.

Kretos sostinė, Heraklionas, siūlo bent penkias bendradarbystės erdves, kuriose galėsite praleisti darbo valandas. Tarp šių erdvių gausu kavinių ir restoranų, tad kiekvienas darbostogoms išsiruošęs keliautojas čia suras savo vietą ir galės atlikti jam priskirtas užduotis.

Kreta yra toje pačioje laiko juostoje kaip ir Lietuva, todėl laiko skirtumas nebus kliūtis derinti darbą ir atostogas. Tiesa, teks pajusti skirtumą lyginant interneto greitį. Graikijoje internetas lėtesnis nei mūsų šalyje.

Žiemą Kretoje oro temperatūra pasiekia apie 15 laipsnių pagal Celsijų. Čia daug saulės šviesos, tačiau kartais pasitaiko lietaus, tad vykstantiems ilgesniam laikui rekomenduojame pasiimti neperšlampamą striukę.

Ką būtina žinoti planuojant darbostogas?

Keliones ir tiesioginius skrydžius į Europos miestus iš Lietuvos oro uostų siūlo įvairios oro bendrovės, taip pat vykdomi užsakomieji skrydžiai.

Rekomenduojama apie kelionės sąlygas pasidomėti prieš pat skrydį. Detalesnę informaciją apie vykimą ir grįžimą iš jo galite sužinoti specialiame polapyje https://www.vno.lt/kryptys

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2021 metais Lietuvos oro uostuose buvo aptarnauti beveik 2,5 mln. keleivių, daugiau nei 34 tūkst. skrydžių ir pergabenta daugiau nei 20 tūkst. tonų krovinių.

Daugiau naujienų – Lietuvos oro uostų svetainėje

Bendraukime Twitter arba Linkedin

Tadas Vasiliauskas, Lietuvos oro uostai

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.