Ką reiškia Grenlandijos pastatų spalvos?
Grenlandiją lankantys turistai dažnai tiki, kad spalvingi namai šios šalies miestuose yra įkvėpti idėja suteikti ryškumo melancholinei arktinei aplinkai. Tačiau tam buvo visai kitos priežastys, nulemtos istorinių įvykių.

1721 m. Hansas Poulsenas Ègedė (Egede Hans Poulsen) išsilaipino Grenlandijos salos pietvakariniame krante. Jis įkūrė Godthabo (Godthåb), gyvenvietę, kuri dabar ji vadinasi Nukas (Nuuk).
Godthabas tapo svarbia arktinių ekspedicijų baze. Į salą buvo gabenami surenkamieji namai. Jie buvo siunčiami kaip pastatai, turintys tam tikrą paskirtį, tad pagal paskirtų turėjo ir tam tikrą spalvą spalvą. Tais laikais nebuvo gatvių pavadinimų ir numerių, todėl pagal spalvą surasti reikiamą pastatą lengviau.

Dauguma grenlandiečių tuo metu nemokėjo skaityti, tad spalvos taip pat tarnavo ir kaip komerciniai ženklai. Jei norėjote surasti parduotuvę, ieškojote raudono pastato. Jei jums reikėjo ligoninės, ieškote geltono pastato. Žvejai savo savo sugautą laimikį nešdavo į mėlyną.
Šiais laikais daugelis spalvų yra tiesiog dekoratyvinė apdaila, bet kai kurie pastatai vis dar dažomi pagal senąsias tradicijas. Dauguma vietinių gyventojų, pasirinkdami savo namo spalvą, vis dar atsižvelgia į senąsias tradicijas, kad jų pastatas nebūtų neteisingai susiejamas su senosiomis tradicinėmis spalvomis, arba renkasi tokią spalvą, kad pastatas atitiktų tradicijas.
Štai kokios yra Grenlandijos pastatų spalvų palėtės reikšmės:
Raudona: bažnyčios ir parduotuvės, įskaitant namus, kuriuose gyvena kunigas ar parduotuvės savininkas.
Geltona: ligoninės, įskaitant namus, kuriuose gyvena gydytojai ar slaugytojai.
Žalia: radijo ryšys, vėliau telekomunikacijų pastatai.
Juoda: Policija.
Mėlyna: Gamyklos, žuvininkystės veikla.
Va kaip čia įdomiai, nežinojau.
Visaip ten jie šiais laikais dažo. Nors šitų spalvų tikrai nemažai.