LTinfo.lt
Informacija pagal viešuosius pranešimus ir ne tik

Interjero dizainerė pasidalijo patarimais, kaip išsirinkti lauko baldus

0

Šilti orai skatina vis daugiau laiko praleisti gryname ore, o geriausia tai daryti savo namų terasoje. Tačiau labai svarbu, kad čia būtų ne tik šilta, bet ir patogu leisti laiką. Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė kartu su prekybos tinklo „Senukai“ ekspertais apžvelgė, kokius lauko baldus rinktis ir kaip jais tinkamai apstatyti namų terasą.

Atlikite namų darbus

Pasak interjero dizainerės, kaip ir prieš bet kokius pokyčius namuose, taip ir terasoje – svarbu atlikti tam tikrus namų darbus, kad vėliau netektų gailėtis priimtų sprendimų ir viską daryti iš naujo.

„Pirmiausia reikėtų įsivertinti baldų parametrus ir terasos išplanavimą, kad jie būtų tinkamo dydžio. Tuomet galima išsigryninti poreikius ir modeliuoti, kokių baldų norime – komplekto su minkšta dalimi, valgomojo stalo su kėdėmis, o gal įvairių gultų ar krėslų skirtingoms didelės terasos zonoms“, – sako D. Sakevičė.

Lauko baldai skiriasi ne tik savo stiliumi, medžiagomis ar spalvomis, bet ir kaina. Todėl planuojant įsigyti naujus lauko baldus, specialistai rekomenduoja iš anksto nusimatyti tam skiriamą biudžetą.

Ne mažiau svarbu įsivertinti ir kiek dėmesio skirsite lauko baldų priežiūrai – ar turėsite galimybę juos kažkur perkelti šaltuoju sezonu, ar jie bus tiesiogiai veikiami sniego, drėgmės ir kitų gamtos reiškinių. Jeigu bus reikalingi baldų uždangalai, tai gali pareikalauti papildomų kaštų.

Tendencijos: ne tik stilinga, bet ir patvaru

Stebint lauko baldų tendencijas, interjero dizainerė išskiria patvarius, lengvus ir patogius, elegantiškų, įdomesnių formų baldus su minkštomis dalimis. Taip pat pastebima, kad vyrauja neutralios lauko baldų spalvos, pavyzdžiui, pilkų atspalvių tonai, kurie pasižymi praktiškumu.

„Su papildoma baldu tekstile galima „pažaisti“, ji padės padaryti terasą jaukesnę. Dažniausiai pagrindiniai baldai būna vienspalviai, tačiau gyvumo įnešti galima pasirinkus raštus. Pavyzdžiui, augalų, geometrinių ar kitų motyvų, arba ryškesnes spalvas tekstilei, kuri laikui bėgant nesunkiai gali būti pakeičiama ir atnaujinama“, – pataria interjero dizainerė.

Ji pabrėžia, kad renkantis lauko baldų audinį, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų patvarumą ir atsparumą nepalankioms oro sąlygoms.

„Jeigu numanote, kad lauko baldus gali paveikti lietus ar saulė, rekomenduojama, jog audinys būtų impregnuotas. Patvarumas yra svarbus renkantis ne tik audinio, bet ir paties baldo medžiagą. Galima rinktis nerūdijantį plieną, aliuminio konstrukcijas ar medieną. Šiuo metu taip pat pastebima nauja tendencija – populiarėja stilingi lauko baldai, pagaminti iš specialios jachtinės virvės“, – sako interjerų kūrėja.

Supami krėslai – vis dar topuose

„Senukų“ duomenimis, jau eilę metų paklausos nepraranda supamieji-kabamieji krėslai. Kiekvieną sezoną stebimas jų pardavimų augimas tiek fizinėje, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Pasak D. Sakevičės, tokie krėslai labai populiarūs dėl kelių priežasčių – tai stilingas terasos akcentas, juose patogu sėdėti ir tokį baldą galima pastatyti bet kur.

„Renkantis supamąjį krėslą, reiktų atkreipti dėmesį į jo dydį ir įsivertinti, ar jis tiks terasoje. Jų gabaritai pakankamai masyvūs ir gali užimti nemažai vietos. Dažniausiai tokie krėslai būna su specialiu stovu, tačiau galima svarstyti ir kaip juos pakabinti nuo, tarkime, medinio balkio ar lubų terasoje. Tik būtina įsivertinti, ar tokia galimybė yra ir konstrukcijos tai leidžia“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Bendras vaizdas ir baldų derinimas

Siekiant harmonijos savo namų terasoje, D. Sakevičė pataria lauko baldus derinti tarpusavyje, atkreipiant dėmesį į spalvas, formas, medžiagiškumą. Taip pat įvardija svarbiausius akcentus, būtinus stilingai terasai.

„Lauko baldai yra svarbus pasirinkimas ir, mano nuomone, turėtų derėti su bendra namo išorės aplinka ir vidaus namų spalvomis. Taip pat reikia nepamiršti, kad svarbus ir terasos dekoravimas“, – primena D. Sakevičė.

Todėl ji ir terasoje rekomenduoja pasirūpinti jaukiomis interjero detalėmis – tai galėtų būti pagalvėlės, pledai, žvakidės, žibintai, girliandos, nešiojami šviestuvai su baterijomis bei augalai. Pasak specialistės, jaukumo suteiks ir lauko kilimas, tik būtina rinktis tokį, kuris būtų atsparus karščiui, šalčiui, lietui ar vėjui.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, Publicum, v.kuose@publicum.lt

Palikti atsakymą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.